אלו קורסים מוכרים לגמול השתלמות

לרכוש השכלה זה דבר נהדר, אבל האם תואר ראשון ואפילו שני, מספיקים? השאיפה היא תמיד להתקדם וללמוד עוד, ולמרבה המזל קיימים לא מעט תחומים שמציעים קורסים והשתלמויות נוספות, כגון חשבונאות, בטיחות אש, חשבות שכר, משפטים, הוראה ועוד. אלו תחומים שבהם תמיד ישנם חידושים ושינויים, ועל העוסקים במלאכה לעמוד בקצב. גמול השתלמות הוא מושג שקשור לנושא באופן ישיר, וכל אדם שעובד באחד מהתחומים הללו חייב להכיר אותו.

קורסים שונים של גמול השתלמות

קחו לדוגמא רופא. הוא סיים את 7 שנות הלימודים שלו בהצלחה וכעת יצא לעולם הקריירה. מה עכשיו? תהיו בטוחים שהוא לא הפסיק לקרוא ולהתעדכן בחידושים המתרחשים בכל יום בתחום שלו. עליו להיות מעודכן, על מנת שיוכל להעניק למטופליו את השירות האיכותי והטוב ביותר. מידי פעם, ייצא גם להשתלמות מקצועית כדי ללמוד על אותם חידושים. גמול השתלמות הוא סכום כספי המשולם לעובדים שלוקחים חלק בהשתלמות מקצועית, על ידי המעסיקים שלהם.

ישנם גמולי השתלמות לאקדמאיים, לאחים ואחיות, עובדים סוציאליים, עובדי מדינה ועוד. יש לציין שלא כל השתלמות מקצועית מזכה את העובד בגמול כספי, שכן עליו לעמוד בקריטריונים שונים שנקבעו על ידי המחוקק:

 

  • 12 שנות לימוד ומעלה
  • לפחות שנתיים לימודים במוסד להשכלה גבוהה
  • לפחות 400 שעות עבודה בתחום בו הוא עוסק
  • תחום הלימוד חייב לחפוף לתחום העיסוק של העובד
  • ועוד

 

בכדי לקבל את גמול ההשתלמות יש להגיש בקשה מסודרת ומפורטת בצירוף מסמכים שונים הנדרשים בחוק. במידה והבקשה לקבלת גמול השתלמות נדחית על ידי הוועדה, אפשר לערער על כך. גובה הגמול דרך אגב, נע בין כמה מאות שקלים בחודש לאלפי שקלים, בהתאם לעיסוק, הוותק, ופרמטרים נוספים שנקבעו מראש. בסך הכל מדובר בעסקה משתלמת שממנה מרוויחים ידע שמביא בדרך כלל להכנסה נוספת וקידום, על חשבון המעסיק.

היכן ניתן ללמוד?

מכון מגיד מיסודה של האוניברסיטה העברית בירושלים מזמין אתכם לקחת חלק בקורסי גמול השתלמות במגוון תחומים; החל ממבוא לקרימינולוגיה, דרך קורס ניהול זמן (מעולה לעובדים בכל המקצועות), ועד ל- NLP ופסיכודרמה. הקורסים מתקיימים בירושלים או בתל אביב בהתאמה ויעניקו ערך מוסף נפלא לכל אדם שיבקש להרחיב את סל הכלים והידע שלו – כי ידע הוא כוח, ומאפשר לנו להתפתח עוד ועוד ולפתוח עוד דלתות והזדמנויות. אז למה אתם מחכים? בואו לבדוק התאמתכם לאחד מהקורסים המוצעים במוסד הלימודים, ולעבור אבן דרך נוספת בדרך לקריירה מצליחה.