לימודי BI – למי זה מתאים? 

לימודי BI – למי זה מתאים? 

בעידן שבו אנחנו חיים לכל עסק יש כמויות אדירות של מידע. זה לא משנה על איזה סוג של עסק מדובר, כי בכל מקרה הלקוחות שפונים אליו לקבלת שירות או לקניה של מוצרים שונים, משאירים לא מעט מידע בלכתם. המידע הזה נמצא במערכות הממוחשבות של העסק, ואם גורם חיצוני יגיע אליהם, הוא עלול יהיה לפגוע קשות בעסק. בנוסף, אם בעלי העסק או הארגון יידעו איך לגייס את המידע הזה לטובתם, זה יעזור להם לגדול ולהצליח יותר. אם כל הנושא הזה מעניין אתכם ואם אתם מבינים את החשיבות של אבטחת מידע וחיים את התחום, כנראה שגם אתם יכולים לעשות קורס IB וגם ליהנות ממנו מאוד. למעשה, כל מה שקשור לאבטחת המידע ולמידור הוא תחום שהיום השמיים הם הגבול בו. יש בתחום הזה ביקוש רב ואתם יכולים להיות בטוחים שאם תהיו טובים, לא תחסר לכם פרנסה. 

איפה באמת כדאי לעשות קורס כזה? 

בין אם אתם חושבים היום על קורס bi ובין אם תרצו לעשות קורסים אחרים שקשורים לאבטחת מידע, כמו סבייר וכדומה, רצוי שתבדקו לאן אתם פונים. ראשית, חשוב להבין שBI זה הרבה מעבר לאבטחת מידע, כי מערכות כאלה מסייעות לבעלי עסקים בצורות נוספות. למשל, הן מסייעות בכל מה שקשור לניהול הראשות, הן משלבות גם את הפאן הוויזואלי בצורה מלאה והן גם מתאימות כמובן למובייל התאמה מלאה. שנית, חשוב לדעת שיש היום אינספור מקומות שבהם אפשר ללמוד את התחום הזה. זה טוב ויפה, וגם טבעי, אבל בפועל זה גם עלול לגרום לבלבול. איך בוחרים את הלימודים הכי טובים שיש? ההיגיון אומר שאם החלטתם שהקורס הזה יכול להתאים לכם ואם אתם הולכים להשקיע בו, לא תרצו ללמוד אותו במקום שאינו מספיק טוב. לכן כדאי לבדוק על איזה מכללות כולם מדברים, מה אומרות חוות הדעת ואיפה החוויה של התלמידים הייתה הכי טובה שיש. אין כל טעם ללמוד תחום כזה אם בסופו של הקורס לא תרגישו שיש לכם את הכלים המעשיים הכי חשובים שיש. לכן שווה להשקיע ולבחור מקום ששמו הולך לפניו. 

כמה עולים לימודים כאלה? 

מי מאתנו יוכל לחשוב על קורס bi ולא לחשוב גם על העלויות? מצד אחד זה ברור שאם אתם רוצים ללמוד את התחום כדי לבנות לעצמכם קריירה מכניסה ומעניינת, טבעי שתהיו מוכנים להשקיע בכך גם כסף. מצד שני, האם הקורס הכי יקר שיש הוא הבחירה הנכונה? כלל לא בטוח. לכן יש טעם לבדוק את המחירים של הקורסים השונים ולבחור את הקורס שמשלב בתוכו לימודים ברמה גבוהה לצד מחירים נוחים. אתם תראו שעם סיום הלימודים תמצאו עבודה בקלות בתחום הזה, כי מדובר על ענף שיש בו ביקוש מאוד נרחב.