קורסים פופולאריים בנושאי הייטק

אחד המקצועות המבוקשים  כיום הם תכנות, לימודי מחשבים, בניית אתרים ועוד. ניתן לומר כי העלייה בביקוש של לימודי הייטק גברה בשנים האחרונות בשל שתי סיבות עיקריות הראשונה היא התפתחות טכנולוגית, והצורך לייצר ולתכנן את הטכנולוגיה העכשווית כמו מחשבים למשל לשימוש נרחב של התושבים בכמות גדולה יותר מבעבר, והשנייה נעוצה בכך שהשכר שמרוויח עובד הייטק והתנאים שהוא מקבל מטעם מקום העבודה, אך בעיקר התקציבים השמנים וההטבות המובטחים להם במהלך העבודה ובסיומה, גורמים לבני נוער רבים להתמקד בלימודי הייטק כדי שיוכלו להרגיש סיפוק בעבודה ולפרנס את ביתם בכבוד. קיימים סוגי קורסים רבים בנושאי הייטק והם נלמדים במקומות מגוונים. במאמר זה נציג בפני המתלבטים בקורסים השונים את רשימת הקורסים המבוקשים ביותר.

מהנדס רשתות Mcitp

ארגונים ומוסדות רבים, שבהן קיימות רשתות תקשורת מסועפות, זקוקים לאנשי מקצוע על מנת שינהלו ויתחזקו ויתקינו את המערכת. ניתן ללמוד את המקצוע הזה, שנעשה מבוקש ביותר. נושא זה של ניהול מערכות תקשורת מכונה:Mcitp   קורס זה בעצם מטרתו להכשיר בעלי מקצוע לטיפול וניהול של מערכת מיקרוסופט. בקורס זה נלמדים נושאים רבים ונבחרים שבסופו של הקורס התלמידים יוצאים עם תעודה ויכולים לצאת אל עולם העבודה ולמצוא את המשרה המבוקשת במהירות. בקורס נלמדים כל תחומים התאורטיים והמעשיים לניהול רשתות תקשורת.

תמיכה תכנית help-Desk 

רשתות תקשורת הינם חלק חשוב מאד במערך של החברה, וכך כל תקלה חייבת להיות מתוקנת במהירות. לכן יש צורך בגישה מידית ומהירה לבעלי מקצוע שיוכלו לתקן את התקלה בזמן מועט ביותר. בעלי מקצוע אלו מכונים תמיכה טכנית help-desk .  בעלי מקצוע אלו מטפלים בתקלות במערכות תקשורת, שרתי החברה, ובכשלים במערכת חלונות. הטיפול בתלונות נעשה באמצעות מענה רחוק או שאלה ממוחשבת.
כדי לעבוד במשרה כזו יש ללמוד בקורסים מתאימים לכך.  התלמידים חייבים להיות בעלי ידע מוקדם בעולם המחשבים ובשפות תכנות שרוצים להתקדם למקצוע מבוקש ומכניס. בסיום הלימודים בוגרי הקורס מתמקצעים בחומרה ובמבנה רשתות תקשורת ויודעים לתקן כל  תקלה שמתעוררת במערכות אלו.

 

אבטחת מידע 

ניהול אבטחת מידע – תחום אבטחת המידע הינו תחום חשוב ביותר, והמטרה שלו הוא להגן על המידע. יש להתחשב בשלושה גורמים חיסיון המידע לוודא שהמידע זמין לאדם הנצרך, ושמירה על הזרמת המידע והמערכת.
כדי לשמור על המידע נעשה שימוש בתוכנות כמו הצפנה ניהול רשתות ועוד. הקורס בתחום מכיל מידע מקיף ועדכני המכשיר בוגרים לאבטחת המידע בארגונים.